15 Temmuz Direnişinin Beşinci Yılı

Bu toprakları hala darbe zihniyetiyle yönetmeye kalkışanlar, yok olmaya ve tarihe gömülmeye mahkûmdur.

15 Temmuz Direnişinin Beşinci Yılı

Milletimizin ağır bir ihanetle, vatanımızın hain bir işgal girişimiyle karşı karşıya kalmasının üzerinden tam beş yıl geçti. Dini cemaat kisvesi altında bu vatanın iradesine, bağımsızlığına, dinine, ezanına ve bayrağına prangalar vurulmaya çalışıldı. Yakın tarihimizin en uzun ve en karanlık gecelerinden biri olan 15 Temmuz gecesinde, vatanına sevdalı bir halk tek yumruk olarak darbe girişimlerini sonuçsuz bıraktı. Halkın güçlü iradesi Türkiye’nin seneler öncesine geri döndürülmesine izin vermedi.

Yılarca halkımızın dini duygularını istismar ederek, toplumumuzun en küçük biriminden devletin en üst kademelerine kadar sızan, her türlü kamu malzemesini kullanarak malum darbe girişimini planlayan terör örgütü, 15 Temmuz gecesinde bu milleti geçememiş ve destansı bir direnişle karşılaşmıştı. Bu durum darbeciler tarafından hesaplanamayan bir durumdu; çünkü bu milleti hala darbelerle, sıkıyönetimle dize getirebileceklerini zannetmişlerdi. Fakat iradesini eline almış ve bağımsızlığın tadına varmış bir milletin, vatansız kalmaya ve bağımsızlığının elinden alınmasına asla müsaade etmeyeceği gerçeğini fark edemediler. Unutmamamız gereken bir şey varsa o da bu hain terör örgütünün, gönüllerinde sadece iman gücü ile direnmeye çalışan bir milleti acımasızca katledip kanına girmesidir.

Türkiye, o günden bugüne içeride ve dışarıda çeşitli alandaki saldırılara karşı koymaktadır. Ama saplantılı darbe zihniyetinin hortlamasına 15 Temmuz gecesinde kahramanca karşı koyanlar asla izin vermeyecektir.  

15 Temmuz hain darbe girişimi amasız fakatsız karşısında durmamız gereken bir olgudur. Biz inanıyoruz ki Türkiye’nin basamakları birer birer tırmanmasının önündeki en büyük engellerden biri darbe zihniyetidir. Yıllarca darbelere maruz kalmış ve birçok sıkıntı çekmiş bu halk biliyor ki kendi halkına silah doğrultanlar, millet iradesine de saygı göstermeyecek ve Türkiye’yi darbeler tarihine geri döndürecektir. Bu toprakları hala darbe zihniyetiyle yönetmeye kalkışanlar, yok olmaya ve tarihe gömülmeye mahkûmdur.

Geçtiğimiz yıl aslına döndürülen Ayasofya Camii, bu yıl açılan ve “asla yapılamaz” denen Taksim Camii nasıl bağımsızlığımızın nişanesi ise 15 Temmuz gecesinde darbecilere karşı kazandığımız zafer de o kadar bağımsızlığımızın nişanesidir.

Çok acı bir şekilde tecrübe ettiğimiz 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde şehit olan 251 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhatli günler diliyor, UTESAV olarak dünyada var olan tüm darbeci zihniyetleri lanetliyoruz.

Mehmet DEVELİOĞLU

UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı

Diğer Haberler

Paha Biçilemez Emeklerin Sahipleri Öğretmenlerimize Sonsuz Şükranlarımızla


Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun


Eşini ve çocuklarını kaybeden Suriyeli anne, açtığı okulda yetim ve engelli çocukları büyütüyor


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paris İklim Anlaşması'nı, önümüzdeki ay Meclisimizin onayına sunmayı planlıyoruz


MÜSİAD'ın yeni genel başkanı Mahmut Asmalı oldu


Yangında evini kaybeden yaşlı çift, yeni evine kavuştu.


Jandarma selden etkilenen 280 ailenin eşyasını taşıdı


'Asrın felaketi'nin üzerinden 22 yıl geçti


Kahramanmaraşlı öğrenciler, fidan sulayarak biriktirdikleri parayı yanan ormanlar için bağışladı


Şehit başçavuş Ferhat Gedik'in en sevdiği yemek sınırdaki Mehmetçikler için pişirildi


İHH önce yangına su taşıdı, şimdi ise yaraları saracak


İşitme engelli üniversite adayları ile ailelerine işaret diliyle tercih desteği


TDV'den yangın bölgelerindeki vatandaşlara yardım


TÜRKİYE HEPİMİZİN


İDDEF Kurban Bayramı'nda milyonlara umut oldu


15 Temmuz gazisinden 'ihanetleri unutmayalım' çağrısı


Elazığlı şehit polis babasından 'Unutulursa yeni 15 Temmuzlar olabilir' uyarısı


MÜSİAD'da 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açıldı.


Şırnak'ta inşaat alanına yuva yapan 'büyük kız kuşu' için çalışma kısmen durduruldu


Kuzey Makedonya'da yüzlerce hafız yetiştiren Molla Mahmud Efendi Aslani vefat etti