15 Temmuz gazisinden 'ihanetleri unutmayalım' çağrısı

Malatya'da FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstermek için gittiği 2. Ordu Komutanlığı önünde açılan ateş sonucu yaralanan Enes Gün, ihanetin unutulmaması gerektiğini söyledi.

15 Temmuz gazisinden 'ihanetleri unutmayalım' çağrısı

Malatya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖdarbe girişimine tepki göstermek için gittiği 2. Ordu Komutanlığında askerlerin ateş açması sonucu yaralanan Enes Gün, yaşadıklarını bir an olsun aklından çıkarmıyor.

Cuntacı askerlerin ateşiyle karnından ağır yaralanan ve 4 kez ameliyat olan Gün, FETÖ'nün darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen yapılan hainliği unutmuyor.

Enes Gün, AA muhabirine, 15 Temmuz'un Türkiye için önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

15 Temmuz denilince aklına ihanet, karanlık ve en uzun gecenin geldiğini anlatan Gün, "Bir ihanet gecesi ama aynı zamanda kahramanlık adına çok büyük bir destanın yazıldığı gece. Aradan 5 yıl geçti. Dışarıdakiler belki unutmuş, bazen aklına getiriyor olabilir ama biz olayları bizzat yaşayanlar olarak hiçbir zaman unutmadık, yaşadığımız acıyı, gördüğümüz muameleyi, o gururu hiçbir zaman unutmadık." dedi.

"Ömür boyu sürecek bir gururum var"

Darbe girişimine tepki amacıyla gittiği 2. Ordu Komutanlığı önünde teröristler tarafından yaralandığını anımsatan Gün, şöyle devam etti:

"O zaman zor bir gün atlattık ancak ondan sonra benim için farklı bir hayat başladı. Ne kadar bedenimin acıdığını bilsem de o gurur şu an bende aynı. Ömür boyu sürecek bir gururum var. Hamdolsun Rabbime gazilik gibi bir rütbeyi bize nasip gördü keşke şehitlik gibi bir makama erişseydim fakat kısmetimizde bu vardı. Sadece bizim için değil tüm insanlar için şu geçerlidir; bir ihaneti unutan insanlar mutlaka aynı ihanete maruz kalırlar. Bize düşen 15 Temmuz ve benzer ihanetleri unutmamamız, bizden sonraki nesle aktarmamız, hafızalarda taze tutmamız gerekiyor. Aksi takdirde 15 Temmuz'un çok daha kötüsünü yaşayıp bu sefer başarısız olabiliriz. Bizim şehitlerimize verdiğimiz söz var. Onların bizler için can verdiğini düşünerek vatanımıza, onların emanetine sahip çıkmamız gerekiyor aksi halde onlara da kendimize de ihanet etmiş oluruz."

"Anlatılmaz bir duygu"

Enes Gün, vurulduğu günü unutamadığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"15 Temmuz'da kamyonun üstündeyken vurulduğum o anı, nişan alındığını hissetim ve o andan sonraki vücut ağrısını hiç unutamıyorum. Kelimeişehadet getirip şehit olmayı beklemek biraz ilginç, tuhaf güzel, inanılmaz ve anlatılmaz bir duygu. Mükemmel duyguların da acıların da içinde olduğu bir andı. Zor günler atlattım fakat bugün vücudumdaki yüzlerce şarapnel ve mermi izi benim ve benden sonra gelecek çocuklarım ve neslim için onur ve gururdur. Rabbim bir daha yaşatmasın."

15 Temmuz'un unutulmaması gerektiğini anlatan Gün, ihanet gününü unutmamak, insanların hafızasında taze kalmasını sağlamak adına çeşitli sosyal platformlarda sürekli paylaşımlar yaptığını ifade etti.

"Her an uyanık olmamız gerekiyor"

Gün, bütün şehit yakını ve gazilerle iletişim kurmaya, onlarla bir arada olmaya çalıştığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Şehit yakınları ve gazilerle iletişim kurup bazen sohbetin içerisine dahil ederek o günü yaşamaya çalışıyoruz. Biz bunu bugün yapmazsak yarın sohbet değişecek diğer gün biliyorum ki tamamen unutulacak. 15 Temmuz'un üzerinden 5 yıl geçti, 15 yıl da geçse, 100 yıl da geçse şehitlerimizin hatırı için bu hainlerin yaptıklarını unutmamamız aynı zamanda dışarıdan ve içeriden gelebilecek bütün operasyonlara karşı her an uyanık olmamız gerekiyor.

Müslüman bir ülke oluşumuz bütün dünyanın gözüne batmakta. Bu mücadele kıyamete kadar sürecek. Bunun kırılma noktası 15 Temmuz'du. 15 Temmuz'da gösterdiğimiz cesareti bundan sonra da göstereceğiz. Bütün dünyaya ders olan 15 Temmuz eminim milletimize de öz güven oluşturmuştur. İnşallah gelecek nesillerimiz de en az 15 Temmuz kahramanları kadar cesaretlerini gösterebilirler."

Diğer Haberler

Paha Biçilemez Emeklerin Sahipleri Öğretmenlerimize Sonsuz Şükranlarımızla


Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun


Eşini ve çocuklarını kaybeden Suriyeli anne, açtığı okulda yetim ve engelli çocukları büyütüyor


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paris İklim Anlaşması'nı, önümüzdeki ay Meclisimizin onayına sunmayı planlıyoruz


MÜSİAD'ın yeni genel başkanı Mahmut Asmalı oldu


Yangında evini kaybeden yaşlı çift, yeni evine kavuştu.


Jandarma selden etkilenen 280 ailenin eşyasını taşıdı


'Asrın felaketi'nin üzerinden 22 yıl geçti


Kahramanmaraşlı öğrenciler, fidan sulayarak biriktirdikleri parayı yanan ormanlar için bağışladı


Şehit başçavuş Ferhat Gedik'in en sevdiği yemek sınırdaki Mehmetçikler için pişirildi


İHH önce yangına su taşıdı, şimdi ise yaraları saracak


İşitme engelli üniversite adayları ile ailelerine işaret diliyle tercih desteği


TDV'den yangın bölgelerindeki vatandaşlara yardım


TÜRKİYE HEPİMİZİN


İDDEF Kurban Bayramı'nda milyonlara umut oldu


15 Temmuz Direnişinin Beşinci Yılı


Elazığlı şehit polis babasından 'Unutulursa yeni 15 Temmuzlar olabilir' uyarısı


MÜSİAD'da 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açıldı.


Şırnak'ta inşaat alanına yuva yapan 'büyük kız kuşu' için çalışma kısmen durduruldu


Kuzey Makedonya'da yüzlerce hafız yetiştiren Molla Mahmud Efendi Aslani vefat etti