İDDEF Kurban Bayramı'nda milyonlara umut oldu

İDDEF, Kurban Bayramı’nda hayırseverlerce bağışlanan 71 bin 734 hisse kurbanı, 40 ülke ve 264 bölgede 3,5 milyon gerçek ihtiyaç sahibine ulaştırarak mazlum ve muhtaç kimselerin sevincine vesile oldu.

İDDEF Kurban Bayramı'nda milyonlara umut oldu

021 yurt dışı vacip kurban organizasyonunu ''Kardeşinle Kurbanını Paylaş'' sloganıyla gerçekleştiren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) hayırseverlerin vekalet yoluyla emanet ettiği kurbanları Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar'daki 40 ülke 264 bölgede gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. 12 yılın verdiği güven ve tecrübeyle hiçbir aracı kurumla çalışmadan kurbanlıkları ilk elden keserek dağıtımını tamamlayan İDDEF, çalışmalarını ülkelere giden ekipleri ve yerel görevlileriyle gerçekleştirdi.

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Bu yılki kurban organizasyonumuzu ‘Kardeşinle Kurbanını Paylaş’ sloganıyla gerçekleştirip 71 bin 734 hisse kurbanı 3,5 milyon gerçek ihtiyaç sahibi kardeşimize teslim ederek yüzlerde sevinç, gönüllerde umut olduk. İslami usul ve kaidelere göre gerçekleştirdiğimiz programımızda kurban alımlarında ve kesim sonrasında veteriner kontrolünden geçirerek kardeşlerimize ikram ettik. 12 yıldır olduğu gibi yine yolumuzu gözleyen ümmet coğrafyasında kurban organizasyonumuzu güven ve titiz bir çalışma içinde yapıp, kesim ve dağıtım işlemlerini yerine getirdik. Sadece bir hisseyi değil, kilometrelerce ötede ücrada kalmış hanelerle bayram sevincini paylaştık. Çocuklara ve medreselerde eğitim gören talebelerimize bayramlık kıyafet, oyuncak, balon ve şeker dağıtarak bayram sevincini doyasıya yaşattık. Mülteci kampları ve savaş bölgelerinde de kurban çalışmamızı ön planda tutarak Suriye, Yemen, Gazze ve Arakan’daki savaş mağduru kardeşlerimizi de unutmayarak hediye ettiğimiz kurban etleriyle bir nebze de olsa savaşın yol açtığı yaraları kapatmaya ve bayramı sevinç içinde geçirmelerini sağladık” denildi.

Bağışçılara bilgilendirme mesajı iletildiği ve kesim videolarının gönderileceği belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Emanetiniz emanetimiz, hassasiyetiniz hassasiyetimiz anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz Kurban programımız kapsamında her bağışçımıza kesim işleminin tamamlanmasının ardından bilgilendirme SMS’i gönderdik. Bununla birlikte bağışçılarımız www.iddef.org web sitemiz üzerinden de üye paneline giriş yapıp bağış detayını görüntüleyerek kurbanının hangi ülke ve bölgede kesildiğini öğrenebildi. Bu yıl da teknik ve fiziki şartlar nedeniyle söz vermediğimiz halde bize ulaşan kesim videolarını gönderiyoruz. Hayırseverlerimiz bizi vekil tayin ederek binlerce kilometre ötede milyonlarca yüzde sevince vesile oldu. Güven, yoğun ilgi ve anlayışları için teşekkür ederiz. Sınırları aşan kardeşliğimizin bereketini hep birlikte kuşanarak çıktığımız uzun ve yorucu yolculuklar sonucunda ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yüzündeki mutluluk her şeye değerdi. Hep birlikte dünyada iyiliği yaymak, kardeşliğin ve paylaşmanın güzelliğini yaşamak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Yeni Şafak

Diğer Haberler

Paha Biçilemez Emeklerin Sahipleri Öğretmenlerimize Sonsuz Şükranlarımızla


Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun


Eşini ve çocuklarını kaybeden Suriyeli anne, açtığı okulda yetim ve engelli çocukları büyütüyor


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paris İklim Anlaşması'nı, önümüzdeki ay Meclisimizin onayına sunmayı planlıyoruz


MÜSİAD'ın yeni genel başkanı Mahmut Asmalı oldu


Yangında evini kaybeden yaşlı çift, yeni evine kavuştu.


Jandarma selden etkilenen 280 ailenin eşyasını taşıdı


'Asrın felaketi'nin üzerinden 22 yıl geçti


Kahramanmaraşlı öğrenciler, fidan sulayarak biriktirdikleri parayı yanan ormanlar için bağışladı


Şehit başçavuş Ferhat Gedik'in en sevdiği yemek sınırdaki Mehmetçikler için pişirildi


İHH önce yangına su taşıdı, şimdi ise yaraları saracak


İşitme engelli üniversite adayları ile ailelerine işaret diliyle tercih desteği


TDV'den yangın bölgelerindeki vatandaşlara yardım


TÜRKİYE HEPİMİZİN


15 Temmuz Direnişinin Beşinci Yılı


15 Temmuz gazisinden 'ihanetleri unutmayalım' çağrısı


Elazığlı şehit polis babasından 'Unutulursa yeni 15 Temmuzlar olabilir' uyarısı


MÜSİAD'da 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açıldı.


Şırnak'ta inşaat alanına yuva yapan 'büyük kız kuşu' için çalışma kısmen durduruldu


Kuzey Makedonya'da yüzlerce hafız yetiştiren Molla Mahmud Efendi Aslani vefat etti