İstanbul'da Müslüman Ümmet Konferansı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) 14-16 Ekim 2018 tarihleri arasında Uluslararası Müslüman Ümmet Konferansı’na ev sahipliği yapacak.

İstanbul'da Müslüman Ümmet Konferansı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) 14-16 Ekim 2018 tarihleri arasında Uluslararası Müslüman Ümmet Konferansı’na ev sahipliği yapacak.

İZÜ bünyesinde faaliyet gösteren İslam ve Küresel İlişkiler Merkezi (CIGA) tarafından organize edilen konferansa 20’den fazla uluslararası bilim adamı konuşmacı olarak katılacak.

Bu yıl ikincisi yapılacak etkinliğin partnerleri arasında Washington DC Georgetown Üniversitesi'nde bulunan Alwaleed Müslüman-Hıristiyan Anlayışı Merkezi ve Doha'daki Hamad Bin Khalifa Üniversitesi’ndeki İslami Bilimler Koleji yer alacak.

Üç gün sürecek konferansta, sekülerizm, milliyetçilik, tarikatçılık ve sömürgeciliğin tehditleri ile birlikte Müslüman toplulukların karşı karşıya olduğu çeşitli fay hatları ve tehlikeler geniş bir biçimde analiz edecek.

İlk gün düzenlenecek “Çatışma ve Mücadele: Sömürgeciliğin Mirası, Liberalizm ve Modernite” başlıklı oturuma Columbia Üniversitesi’nden Dr. Joseph Massad, Johannesburg Üniversitesi’nden Dr. Farid Esack ve İbn Haldun Üniversitesi’nden Dr. Halil Berktay katılacak.

 

 

Program detayları için:

 

http://izu.edu.tr/en/ciga/conferences/2nd-international-conference-on-the-muslim-ummah

 

Yer: İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Kampüsü

 

Açılış Tarihi: 14 Ekim 2018 Pazar, 16:30

Diğer Haberler

"İş Dünyasında İnsan Hakları" Konusu UTESAV’da Ele Alındı.


“Göçmenlerin ekonomiye katılması gerekiyor”


Artık Batı’nın müşterisi değil, rakibiyiz


Karz-ı Hasen” Neden Gereklidir? Nasıl Uygulanır?


“NASIL BİR EĞİTİM, NASIL BİR OKUL?”


Medya: İmkân mı İmtihan Mı?


Millî Eğitime bağlı okulların özelleri de açılabilmelidir!


HELAL TURİZM HIZLA BÜYÜYOR!