Lojistik sektörü nereye doğru gidiyor?

Beykoz Üniversitesi tarafından 24 Ekim’de Kavacık Rektörlük Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek ‘Türkiye’de Lojistik Nereye Gidiyor?’ adındaki panelde bu sorular sorulacak

Lojistik sektörü nereye doğru gidiyor?

Lojistik sektörü Türkiye’de ve dünyada hangi konumda, peki nereye doğru gidiyor? Hizmet kalitesi, rekabet ortamı hangi seviyede? Gümrük ve altyapı koşulları sağlandı mı? Veya lojistik alanında yaşanan sorunların çözümü için nelerin sistematik bir biçimde uygulanması gerekiyor?

Beykoz Üniversitesi tarafından 24 Ekim’de Kavacık Rektörlük Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek ‘Türkiye’de Lojistik Nereye Gidiyor?’ adındaki panelde bu sorular sorulacak, cevapları bir rapor haline getirilerek ilgili mercilere iletilecek. Beykoz Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen ile Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman’ın açılış konuşmalarını yapacakları panelin oturumlarında; O2 Logistics Consulting firmasının sahibi Oruç Kaya ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ezgi Uzel Aydınocak, Türkiye’nin lojistik performansını değerlendirecek.

Panele kayıtlar ise https://www.beykoz.edu.tr/lojistikpanel/ adresinden yapılabilecek.

“Türkiye 13 sıra gerileyerek 47’nci oldu”

Aydınocak, Dünya Bankası organizasyonunda çeşitli kurum ile kuruluşların destekleriyle yürütülen ve iki yılda bir yayınlanan ‘Küresel Lojistik Performansı Endeksi’nin (LPI) 2018 sonuçlarına değindi.

Aydınocak, “Bu rapora göre Türkiye bu sene 13 sıra birden gerileyerek 47’nci ülke oldu. Böylece Türkiye’nin lojistik performansını artırmasıyla ilgili bazı adımların atılması gerekliliği doğdu. Bu bağlamda, Beykoz Üniversitesi olarak moderatör eşliğinde hem dileyen herkesin sorular yöneltebildiği hem de çözüm üreten rolü üstlendiği serbest bir tartışma ortamında lojistiğin bugünkü durumunu değerlendirmek amacıyla bir panel gerçekleştiriyoruz” dedi.

Akademik değerlendirme

Panelde Türkiye’de lojistik performansın daha üst seviyeleri gelmesi için LPI 2018 sonuçlarının masaya yatırılacağını belirten Aydınocak, sözlerine şöyle devam etti: “Paneli, hangi alanlarda problemler yaşandığını ortaya koymak ve bunlara çözüm önerileri getirmek adına düzenliyoruz. Bu panelin sonucunda durum analizi yapılarak bir rapor hazırlanacak ve ilgili makamlara iletilecek.” Mevcut veriler üzerinden akademik bir değerlendirmenin yapılacağı ‘Türkiye’de Lojistik Nereye Gidiyor?’ paneli 24 Ekim’de 13.00 ile 17.30 saatleri arasında Beykoz Üniversitesi’nin Kavacık’ta bulunan Rektörlük Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Diğer Haberler

Mesleki eğitimin 150 yıllık çınarı: Mekteb-i Sanayi


Meslek liselerinden ekonomiye 250 milyon liralık katkı


Meslek lisesinden 7 milyon liralık ciro


Biga'nın tarhanasını restoran zincirine satıyorlar


Yöresel lezzetler kadınları meslek sahibi yaptı


Kenevirden üretilen x-Ray'ler havalimanında


Turistler, gönüllü çiftçilik yapmaya Gölpazarı'na geliyorlar


Avrupa'nın en fazla marka başvurusu yapılan ülkesiyiz


TÜBİTAK teknoloji transfer edecek


Üniversite sanayi işbirliğinin meyvelerini yemeye başladık


Venezuela ekonomisi ne durumda


Mucitler BTM’de sahne aldı


Kooperatifler marketlere alternatif olmak istiyor


Finans piyasalarında algoritma çağı


Davos'ta bu yıl akıl sağlığı masaya yatırılacak


Güçlü olduğumuz 47 ihracat ürünü var


Plastik poşette dünyadaki uygulamalar nasıl


'Milli Uzay Programı'nda ilk adım atılıyor


Led ışığıyla domates yetiştiriyorlar


Suriyelilerden Bursa'ya 400 fabrika