Nesilden Nesile İlim ve İrfan Işığını Taşıyan Tüm Öğretmenlerimize Saygıyla

Hayatımızdaki yeri tartışılmaz olan, yarının güçlü Türkiye’si için çocuklarımızı yetiştiren, nesilden nesile ilim ve irfan ışığını taşıyan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarız.

Nesilden Nesile İlim ve İrfan Işığını Taşıyan Tüm Öğretmenlerimize Saygıyla

 

Bugün, kendimizi tanımaya başladığımız andan itibaren elimizi tutan ve önümüzde daima rehber olan öğretmenlerimizin günü. Yarınlara ümitle bakmamızı sağlayan öğretmenlerimize vefa borcumuzu hatırlayarak devraldığımız mirası yıllar boyunca yaşamak ve yaşatmak öncelikli vazifemiz olmalıdır. Biz, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” diyen bir medeniyetin mensuplarıyız. Kadim medeniyetimizden aldığımız güç, bugün eğitime, öğrenmeye ve öğretmeye vermemiz gereken önemi zorunlu kılmaktadır.

 

Dinimiz eğitimi ibadet kabul etmesinden dolayı medeniyetimiz eğitime ayrı bir ehemmiyet göstermiştir. Maddi mirasımızın yanında manevi mirasın oluşması için emek, gayret, ve çalışmak şarttır. Bu mirası elde etmenin yolu eğitim ve öğretimden geçmektedir. Öğretmenler hiç şüphesiz hem manevi mirasın oluşmasında ve nesillere öğretilmesinde hem de huzurlu bir toplum inşasında da mihenk taşı görevi üstlenirler. Yarının ilim adamlarını, mühendislerini, devlet adamlarını ve tüm meslek gruplarını yetiştirecek olan da bugünün öğretmenleridir. Bu görevi maddi ve manevi sorumluluklarıyla üstlenen öğretmenlerimiz, çocuklarımızın yetenek alanlarını keşfederek, onların gözündeki ışığı görür ve her adımını düşünerek atıp şefkat duvarını onların çevresinde örer.

 

Öğretmenlerimiz geçmişi unutturmayan, aynı zamanda gelecek için de bizleri yetiştiren büyük insanlardır. İnsanın anne babasından sonra güvenip örnek aldığı öğretmenlerimiz, öğrencilerinin bilgi ve hikmetle kalbine dokunarak aydınlık bir geleceğin inşa edilmesinde önemli bir role sahiptir. Bizlere bilgiyi öğreten, bizleri eğiten, hayatın içinde yönlendiren, yeri geldiğinde motive eden, sevgiyi ve saygıyı öğreten fedakâr öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.

 

Bu vesile ile hayatımızdaki yeri tartışılmaz olan, yarının güçlü Türkiye’si için çocuklarımızı yetiştiren, nesilden nesile ilim ve irfan ışığını taşıyan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarız.

 

Mehmet DEVELİOĞLU

UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı

 

Diğer Haberler

RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN


“RAMAZAN VE İNFAK” BAŞLIKLI PROGRAM PROF. DR. ALİ ERBAŞ’IN KATILIMLARIYLA DÜZENLENDİ


MEDENİYETİMİZE VURULMAYA ÇALIŞILAN BİR DARBE: 28 ŞUBAT


CUMA HUTBESİ: GÜN, MİLLETÇE KENETLENME GÜNÜDÜR


HASRETLE BEKLEDİĞİMİZ ÜÇ AYLAR


UTESAV BAŞKANI DR. İSRAFİL KURALAY TÜRKİYE ULUSAL MARKA FORUMU’NDA KONUŞMACI OLARAK YER ALDI


Cuma Hutbesi: Merhamet Toplumu


Cuma Hutbesi: İMAN VE İSTİKAMET


Cuma Hutbesi: Ahiret Günü ve Hesap Verme Bilinci


Cuma Hutbesi:HAYAT REHBERİMİZ KUR’AN


CUMA HUITBESİ: Aile Olmak: İlahi Lütuf


Cuma Hutbesi: KOMŞULUK HUKUKU


MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN


Cuma Hutbesi: ÂLEMLERE RAHMET HZ. MUHAMMED (S.A.S)


HASRET BİTTİ! KAVUŞMAYA AZ KALDI!


BU VATAN GEÇİLMEZ!


Kurban Bayramınız Mübarek Olsun


Cuma Hutbesi: Takvaya Ulaşma Arzusu


Cuma Hutbesi: Haydi Koş Gel, Camiler Seninle Güzel


Cuma Hutbesi: Bir Yuva Kuralım