RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

Ramazan Bayramımız ülkemizin ve İslam aleminin içinde bulunduğu sıkıntıların gitmesine, inşiraha kavuşmamıza vesile olsun. Bayramımız mübarek, istikametimiz iyiliğe ve hayra olsun.

RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

Cân bula cânânını

Bayrâm o bayrâm ola
Kul bula sultânını
Bayrâm o bayrâm ola

 

Hüzn ü keder def' ola
Dilde hicâb ref' ola
Cümle günâh af ola
Bayrâm o bayrâm ola

 

Rahmet ve mağfiret ikliminin yaşandığı, başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif ayının daha sonuna ulaşarak bayrama erişmiş bulunmaktayız. Geride bırakmış olduğumuz bu güzide ayda yapmış olduğumuz ibadetlerle, rutinleşmiş, günlük meşgalelere dalıp gittiğimiz zamanlardan kendimizi çekip Allah'a yakınlaştığımız ve bizlere nefes aldırıp benliğimizi bulmaya çalıştığımız bir zamana veda etmekteyiz. Geride bıraktığımız ayda camiler bizleri iki minare arasına yazılan "Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan" mahyalarıyla karşıladı. Bizlerse bu anlar teravih namazlarıyla, Kur'an-ı Kerim tilavetleriyle, hatim ve mukabelelerle, sahur ve iftar anının heyecanıyla dünya işlerine ara verip ruhlarımızı yeniden canlandırmaya çalıştık. Kalplerimizi huzur, hanelerimizi bereket, hayatımıza güzellik ve erdem katıp tüm insanlık ile gönüllerimizi bir etmek için gayret gösterdik.

 

İçinde bulunduğumuz her an bizim için kıymetlidir, bize verilen ikramdır. Ancak öyle anlar vardır ki diğer zamanlardan daha değerlidir. İşte bayramlarda o anlardan bir tanesidir. Bayramlar bizlere şükretmenin, birbirimizi hatırlamanın, sıla-i rahim yapmanın, paylaşmanın, yardımlaşma gibi iyiliğe ve tebessüme vesile olan davranışlarımızı daha da arttırmamız gerektiği zaman dilimlerinden bir tanesidir. Bu vakitleri iyi değerlendirerek zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde hem Rabbimizle hem de birbirimizle yakınlaşmalıyız. Eşimizi ve dostumuzu hatırlayarak onlarla daha çok vakit geçirmeliyiz. Müslüman kardeşlerimizin dertleriyle hemhal olup derman olabilmek, onları mutlu edebilmek, onların gönüllerine dokunabilmek için harekete geçip, infakımızı artırarak paylaşmayı aramızda çoğaltıp toplumsal birlikteliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Her daim şükrümüzü ve teşekkürümüzü yapmalıyız.

 

Bu vesile ile Ramazan Bayramımız ülkemizin ve İslam aleminin içinde bulunduğu sıkıntıların gitmesine, inşiraha kavuşmamıza vesile olsun. Bayramımız mübarek, istikametimiz iyiliğe ve hayra olsun.

 

UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı

Dr. İsrafil KURALAY

 

Diğer Haberler

“RAMAZAN VE İNFAK” BAŞLIKLI PROGRAM PROF. DR. ALİ ERBAŞ’IN KATILIMLARIYLA DÜZENLENDİ


MEDENİYETİMİZE VURULMAYA ÇALIŞILAN BİR DARBE: 28 ŞUBAT


CUMA HUTBESİ: GÜN, MİLLETÇE KENETLENME GÜNÜDÜR


HASRETLE BEKLEDİĞİMİZ ÜÇ AYLAR


UTESAV BAŞKANI DR. İSRAFİL KURALAY TÜRKİYE ULUSAL MARKA FORUMU’NDA KONUŞMACI OLARAK YER ALDI


Cuma Hutbesi: Merhamet Toplumu


Nesilden Nesile İlim ve İrfan Işığını Taşıyan Tüm Öğretmenlerimize Saygıyla


Cuma Hutbesi: İMAN VE İSTİKAMET


Cuma Hutbesi: Ahiret Günü ve Hesap Verme Bilinci


Cuma Hutbesi:HAYAT REHBERİMİZ KUR’AN


CUMA HUITBESİ: Aile Olmak: İlahi Lütuf


Cuma Hutbesi: KOMŞULUK HUKUKU


MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN


Cuma Hutbesi: ÂLEMLERE RAHMET HZ. MUHAMMED (S.A.S)


HASRET BİTTİ! KAVUŞMAYA AZ KALDI!


BU VATAN GEÇİLMEZ!


Kurban Bayramınız Mübarek Olsun


Cuma Hutbesi: Takvaya Ulaşma Arzusu


Cuma Hutbesi: Haydi Koş Gel, Camiler Seninle Güzel


Cuma Hutbesi: Bir Yuva Kuralım