UTESAV BAŞKANI DR. İSRAFİL KURALAY TÜRKİYE ULUSAL MARKA FORUMU’NDA KONUŞMACI OLARAK YER ALDI

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Türkiye Marka Ofisi tarafından “Türkiye’nin Gerçek Renkleriyle Tanışın” temasıyla 16-17 Aralık tarihlerinde “Türkiye Ulusal Markalama Forumu”nda UTESAV Başkanı Dr. İsrafil KURALAY konuşmacı olarak yer aldı.

UTESAV BAŞKANI DR. İSRAFİL KURALAY TÜRKİYE ULUSAL MARKA FORUMU’NDA KONUŞMACI OLARAK YER ALDI

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Türkiye Marka Ofisi tarafından "Türkiye'nin Gerçek Renkleriyle Tanışın" temasıyla 16-17 Aralık tarihlerinde "Türkiye Ulusal Markalama Forumu" (Türkiye Nation Branding Forum) İstanbul'da düzenlendi. Dünyanın dört bir yanından uzman isimlerin bir araya gelerek gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk marka buluşması olan Türkiye Ulus Markalama Forumu'nun açılışını, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin ALTUN yaptı.


Türkiye markası, ulus markalama stratejisi, Türk dizileri, Türk mutfağı, yumuşak güç unsurları ve uluslararası alandaki marka faaliyetleri, Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, UNESCO, TİKA, DEİK başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından çeşitli kurum ve kuruluşlardan gelen alanında uzman konuşmacılar ve üst düzey katılımcılarla ele alındı. Yapımcı Dr. İsrafil KURALAY'da Türkiye'nin kitap konusunda da "Ulus Markalama" bakımından önemli bir pozisyonda olduğundan bahsederek "Türk yayıncılığı şu anda başlık itibariyle 5. sırada, yayın bakımından ise 10. sırada yer alıyor. Bizim dışarıdaki algı ve marka gücümüzün içerdekinden daha fazla olduğunu düşünüyorum. Türk markalarıyla yurt dışına gidince çok mutlu oluyoruz ve gururlanıyoruz." dedi.


TÜRKLERİN HİKAYELERİNİ BEKLEYEN BİR DÜNYA VAR

"Yayın Yapım ve Kültür İhracatında Ulus Markalama" başlıklı panelde konuşmacı olarak yer alan Dr. İsrafil KURALAY Türkiye'nin medya tarihi açısından 2000 yılı öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrılması gerektiğine işaret ederek "Türkiye'nin 2000'li yıllardan sonra sadece ulus marka değil de küresel bir marka haline geldiğini söyleyebilirim. Türk milletinin hikayesi çok fazla, bunları dinlemek için bizi bekleyen bir dünya olduğunun altını çizmek istiyorum." diye konuştu.

Dr. İsrafil KURALAY'ın konuşması ilgiyle takip edilirken, diğer konukların konuşmaları son bulduktan sonra soru cevap kısmına geçildi ve ardından panel son buldu.

Diğer Haberler

RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN


“RAMAZAN VE İNFAK” BAŞLIKLI PROGRAM PROF. DR. ALİ ERBAŞ’IN KATILIMLARIYLA DÜZENLENDİ


MEDENİYETİMİZE VURULMAYA ÇALIŞILAN BİR DARBE: 28 ŞUBAT


CUMA HUTBESİ: GÜN, MİLLETÇE KENETLENME GÜNÜDÜR


HASRETLE BEKLEDİĞİMİZ ÜÇ AYLAR


Cuma Hutbesi: Merhamet Toplumu


Nesilden Nesile İlim ve İrfan Işığını Taşıyan Tüm Öğretmenlerimize Saygıyla


Cuma Hutbesi: İMAN VE İSTİKAMET


Cuma Hutbesi: Ahiret Günü ve Hesap Verme Bilinci


Cuma Hutbesi:HAYAT REHBERİMİZ KUR’AN


CUMA HUITBESİ: Aile Olmak: İlahi Lütuf


Cuma Hutbesi: KOMŞULUK HUKUKU


MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN


Cuma Hutbesi: ÂLEMLERE RAHMET HZ. MUHAMMED (S.A.S)


HASRET BİTTİ! KAVUŞMAYA AZ KALDI!


BU VATAN GEÇİLMEZ!


Kurban Bayramınız Mübarek Olsun


Cuma Hutbesi: Takvaya Ulaşma Arzusu


Cuma Hutbesi: Haydi Koş Gel, Camiler Seninle Güzel


Cuma Hutbesi: Bir Yuva Kuralım